UAV | UAS

Záchranářský Ryptide pro tonoucí

Ryptide je doplňkové příslušenství k dronu, které nese automaticky nafukovaný záchranný kruh. K ohroženému plavci by se měl dostat do 30 sekund.

Systém byl vyvinut Flying Robots LLC, respektive za vývojem stojí učitel Bill Piedra a čtyři studenti ze soukromé střední školy King Low Heywood Thomas ve Stamfordu (Connecticut, USA).

ryptideV nabídce by se měly objevit tři různé verze Ryptide. Základní, o hmotnosti pod 420 gramů s jedním kruhem, střední držák až pro čtyři záchranné kruhy a nejvyšší model se 4 kruhy a FPV kamerou. Řešení pro pomoc tonoucím počítá s laickou obsluhou, záchranné kruhy je možné vícenásobně použít. Doplnění CO2 pro nafouknutí bude možné s opravárenským kitem, který bude součástí balení.

Cena zařízení bude začínat na 99 USD za základní model pro DJI Phantom. Tvůrci počítají s komunitním financování přes Kickstarter, kde by se měl projekt objevit zřejmě v průběhu tohoto měsíce.

Jde samozřejmě o jedno z prvních řešení v této oblasti, a je otázkou, nakolik by byla, či bude pomoc schozením kruhu adekvátní. Ve většíně případů se objevují další komplikace, jako bývá dezorientace plavce, křeče apod., které vyžadují zásah profesionálního záchraníře.

via: gizmag

Předchozí článek

Nové drony od Erle Robotics mají vlastního linuxového autopilota

Další článek

CES 2015: AirDog - stalker z Kickstarteru