UAV | UAS

Vojenský technický ústav představil BRUS

Při premiérové prezentaci celé škály bezpilotních prostředků, které v předcházejících více než třiceti letech Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany vyvíjel (Sojka III, Manta 2, Sokol, Optoelektron) se dočkal oficiální premiéry nový bezpilotní rotorový univerzální systém (BRUS).

Jedná se o velice sofistikovaný prostředek s kolmým startem a přistáním, který může být nasazený pro cílený a efektivní letecký monitoring v zájmových lokalitách. V reálu nejen pro úkolová uskupení profesionálů Armády ČR v misích, ale také při plnění náročných úkolů složek integrovaného záchranného systému. Jako příklad lze uvést premiérové, takzvaně ostré nasazení v muničním areálu Vrbětice, kde nalétal více než 70 letových hodin. Technické parametry i sofistikované vybavení pro denní a noční leteckou dokumentaci nepochybně řadí systém BRUS mezi tuzemskou špičku ve svojí kategorii.

„V této specializované oblasti je Vojenský technický ústav jedním z předních tuzemských výrobců těchto prostředků, které jsou určeny především pro účely zajištění bezpečnosti a humanitárních úkolů. Naše odborné know-how je již na takové úrovni, že dokážeme přesně modifikovat technické parametry potenciálním zákazníkům,“ konstatuje ředitel Vojenského technického ústavu z pověření Mgr. Jiří Protiva. „Jejich vývoj a následná výroba je cílená na průzkumné úkoly spočívající v leteckém monitoringu,“ říká ředitel státního podniku z pověření.

zdroj: VTÚ}

Předchozí článek

DJI, JCD Optical a Flovel se připojili ke standardu Micro Four Thirds

Další článek

Humanoidní SAFFiR pomáhá hasit požáry na lodi

  • Test

    To letadlo obrostle mechem v pozadi neni nejlepsi reklamou…

  • kkgiant

    to teda není, ale je v tom možná kus symboliky, když porovnáme rychlost vývoje dronů v oficiálních vtu s tím, co předvádějí techničtí nadšenci