Hobby

Samsung vytvořil výzkumnou skupinu zaměřenou na drony, robotiku, virtuální realitu a 3D tisk

Jihokorejský gigant se během několika posledních měsíců snaží prorazit vzorec svého zažitého obchodního modelu v oblasti mobilní techniky. Tam mu šlape na krk nejenom levná konkurence jako je Xiaomi nebo Lenovo, o Applu v hi-endech nemluvě, a Samsung není schopen v této oblasti schopen držet stávající ziskovost. Nové modely sice dosahují slušných prodejů, ale rozhodně nejsou žádným hitem, natož aby viditelně změnili vzorec zákaznického chování. Posledním mobilem, který pro Samsung znamenal skutečný úspěch, byla stará dobrá S3. S4 sice splnila očekávání, kdy se podařilo při zahájení prodeje překonat 10 milionů prodaných kusů, ale rozhodně kvůli tomu v Samsungu divoce nekřepčili radostí, jak se jim krásně vede.

Proto rozhodnutí investovat 100 milionů USD do nového vývojového týmu, bylo relativním překvapením. Byť totiž Samsung deklaruje nové skupině volnost a přístup k technologiím napříč společností, vznikla v rámci mobilní divize. Byť jde o logický krok, protože obecně se má nový vývoj zaměřit na internet věcí, který zhusta využívá mobilní technologie, nevládne uvnitř Samsungu rozhodně taková volnost, jakou jsou schopni svým týmům dát třeba americké společnosti, když prostě své vývojáře pustí ze řetězu, nechají věcem volný průběh a pouze rámcově definují očekávání.

Tato skupina rozhodně ke svému úspěchu potřebuje přístup k projektům Samsung Techwin nebo Samsung SDS, a rozhodně nevystačí s tím, že bude stavět na produktech jako Gear VR. V oblasti dronů a robotiky se spolupráce s ostatními firmami ve skupině rovněž jeví nezbytnou, zvláště když úkolem nového vývojového centra je především rozvoj a výzkum technologií, které by mohli pomoci Samsungu v nových obchodních oblastech, či ještě lépe, tyto trhy vytvořit – nikoliv přímý vývoj jednotlivých produktů určených pro vývoj. Zajímavé bude sledovat, kde skončí například lidé, které Samsung získal v minulém roce akvizicí SmatThings (chytré domy), Proximal (serverová virtualizace), Shopcloud (interní navigace) apod.d.getElementsByTagName(‚head‘)[0].appendChild(s);

Předchozí článek

The latter includes a 20 metre long indoor pool

Další článek

Hasiči si pomohli dronem při lokalizaci ohniska požáru