UGV | Robot

Robot zkoumá nebezpečné doly

Výzkumný tým elektrotechniky Chilské univerzity a Advanced Mining Technology Center využívají při řešení problematiky bezpečného získávání komplexních údajů v dole bezosádkové pozemní vozidlo (UGV) Husky firmy Clearpath Robotics. Jejich cílem je odstranění nebo alespoň minimalizování současné potřeby nasazovat pro získání těchto dat z nebezpečného prostředí lidi, což je zvláště v podmínkách chilských dolů palčivý problém.

„Náš projekt zlepšuje stávající technologie, takže terénní profil a mapování dolu můžeme získat i z méně zřetelných senzorových signálů.“ vysvětluje profesor Martin Adams z Chilské univerzity. Náš senzorový systém postavený na Huskym může významně přispět k úspěchu a účinnosti s jakou budou prováděny těžební operace.“

Projekt Autonomous Rock Surface Modelling and Mapping in Mines, je navržen tak, aby sbíral pohybové údaje Huskyho, charakteristiky shluku z radaru (Akumin 2D milimetrový radar), z laseru (3D Riegle laserový skener/dálkoměr) a obrazových senzorů k sestavení modelu povrchových i hlubinných dolů.

zdroj: Clearpath Robotics