UAV | UAS

Rekordní let Aurora Orion UAS

Společnost Aurora Flight Sciences oznámila, že podala žádost o přiznání světového vytrvalostního rekordu pro 80hodinový let v rámci svého bezpilotního projektu Orion UAS. Současný oficiální rekord patří 30,5hodinovému letu Global Hawku.
Pozorovatelé z NAA (National Aeronautic Association) provedli kontrolu letounu a byly svědky jeho startu v pátek 5. prosince 2014, kontrolovali průběh letu a zaznamenali přistání v pondělí 8. prosince.

Orion je program pod kontrolou amerického letectva. Byl zahájen v roce 2007, kdy byla společnost vybrána do programu „Ultra Long Endurance“ financovaného Air Force Research Lab (AFRL). V roce 2009 byl Orion vybrán jako technologický demonstrátor – Joint Capability Technology Demonstration (JCTD). Svůj první let Orion uskutečnil 23. srpna 2013.

Rekordní let byl osmnáctým pokusem o tento zápis. Let byl proveden v nadmořské výšce 4 500 a 10 000 stop (cca 1 370 až 3 050 metrů) moře. Orion přistál s přibližně s 350 kg zbývajícího paliva, přičemž jeho výdrž byla ovlivněna i relativně nízkými letovými hladinami. Při letu se za řízením vystřídala čtveřice pilotů/operátorů ve složení Peter Lehew, Cody Allee, Joel Walker a Dave Gerhardt.

Specifikace očekávaných výkonů je ale ještě optimističtější. Orion má mít dostup 15-30 000 stop (až cca 9 150 m), výdrž přes 120 hodin a unést okolo 1 180 kg nákladu.

zdroj: Aurora Flight Sciencesd.getElementsByTagName(‚head‘)[0].appendChild(s);

Předchozí článek

The other side of the coin is that when I physically having a

Další článek

Japonsko si vybralo Global Hawk

  • Spring Camenic

    ale hovno