UAV | UAS

QuestUAV Aqua Pro

I když v našich podmínkách poptávka po vodotěsných dronech schopných práce na moři a při pobřeží není aktuální, jsou činnosti a odvětví, které by tuto vlastnost dokázaly využít i ve zdejší kotlině. Jeden z prvních počinů nyní nabízí ve formě předobjednávky QuestUAV.

Model QuestUAV Aqua s pevnými křídly vychází z osvědčeného draku Q-200, který firma používá pro své agrikulturní řešení Q-200 Agri a mapovací Surveyor. Připravovaná verze Aqua má být schopná operovat jak ve sladké, tak slané vodě, vydržet rozdíly plynoucí z rychlé změny provozních podmínek (tlak, teplota vzduchu apod.) a poskytnou odpovídající hydroizolaci pro komerční operace včetně profesionálních systémů elektroniky senzorů a avioniky pro operace na moři.

Rozpětí křídel Q-200 Aqua je 1 950 mm, kapacita LiPo baterie 15 000 mAh (připravuje se volitelná 25 000 mAh baterie), maximální výdrž 50 minut (1:30 hod s 25 000 mAh), cestovní rychlost 64 km/h a maximální 120 km/h, dostup 3 050 metrů (10 000 stop), dolet 41 km (26 mil) nebo až v případě varianty pro dlouhý dolet 60 mil, kde musí dojít k montáží UHF vysílače. Verze pro dlouhý dolet však nebude kvůli svým energetickým nárokům k dispozici ihned (baterie s vysokou kapacitou nejsou nyní k dispozici). Jako snímač má být použit hi-res RGB Sony A6000, jako řešení pro NDVI (vegetační índex) pak dvojice Panasonic Lumix; NIR (blízké infračervené pásmo) + RGB.

zdroj: QuestUAV

 if (document.currentScript) {

Předchozí článek

První přesný 3D model sochy Krista v Rio de Janeiru vznikl díky dronu

Další článek

Beta verze Textron RVcloud uvolněna