UAV | UAS

Prototypu dronu požehná kardinál Dominik Duka

Jak se říká, dobrých zpráv není nikdy dost. Ta z kategorie neobyčejně milých přišla do Vojenského technického ústavu zrovna „třináctého“ neboli 13. ledna 2015. Pozvání k návštěvě státního podniku přijal pan kardinál Dominik Duka. Stane se tak dne 17. února 2015 v době od 10.00 do 11.30 hodin.

dukaVzácný host s velkým zájmem o leteckou techniku a vším, co s ní souvisí, se nejprve setká s vedením VTÚ, s.p. a poté zavítá do odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany v Praze-Kbelích, kde mu bude představeno široké portfolio bezpilotních prostředků. V této specializované oblasti je totiž VTÚ jedním z předních výrobců těchto produktů, které jsou určeny k leteckému monitoringu nejen při operačním nasazení armádních jednotek, ale také pro účely zajištění bezpečnosti a humanitárních úkolů, nevyjímaje nehody, požáry nebo živelné pohromy. Na závěr svojí návštěvy pan kardinál Dominik Duka požehná prototypu bezpilotního prostředku nesoucího název BRUS (bezpilotní rotorový univerzální systém).

zdroj: Vojenský technický ústav}

Předchozí článek

The children, aged 15 to 16, were all later taken to hospital

Další článek

Ruská kachna se chystá vzlétnout

 • Spring Camenic

  hovno

 • jméno

  dvě

 • carlos

  Pane bože, co se ten Duka do toho montuje. Kdo mu to umožňuje, aby se do všeho navážel. Ať se modlí v kostele a neotravuje lidi.

  • Lojzmen

   Čau Carlos, tyhle pánbičkáři se vždycky do všeho srali a srát budou. Komouše na ně a viděl bys jak by se stáhli do bažin!!! ( pedofilové zasraný ).

 • Ro Fo

  No jo, tech 10 miliard restituci potřebuje poradnou marketingovou nalepku .. vzacny host….. jasne, ze je vzacnej. 10 miliard na to, aby se nejakej geront kolem sebe rozprahoval s falešnými pozlátky a mumlal u toho nejake zarikavani je celkem dobrej kseft s lidskou blbosti. Docela by me zajímalo, co by na to rekl ten pravy a jediny spravny Jezis z Nazareta, který smenarnikum stoly prevracel a peníze jim rozhazel. A nad minci s hlavou nejakeho tehdejšího rimskeho statnika řekl, ze co je cisarovo patri cisari .. a ze ho to teda de facto nezajimaji ani prachy, ani drony.
  Takze cirkev at se laskave nesere ani do dronu, ani do politiky a radsi resi svoje kauzy s pedofilními knezi, na které podle me cele ty slavne cirkevni restituce pujdou. Tmáři jedni úchylní.

  • Lojzmen

   Plně s tebou souhlasím. Napsal jsi to fakt výstižně.

 • Lojzmen

  AHOJ, JÁ POŘÁD NEMOHU POCHOPIT, CO MÁ KARDINÁL DUKA SPOLEČNÝHO S DRONAMA. AŤ SE RADĚJI STARÁ O ZDEVASTOVANÉ KOSTELY. TO BY MU ASI SLUŠELO VÍC.