Flash

Nový systém sběru dat pro izraelské letectvo

Společné operace bezpilotních prostředků IAI Heron 1 a Elbit Hermes-450 přiměly IAF k vývoji nového kontrolního systému, který zpřehlední jejich nasazení a zajistí optimální využití. Do služby by měl vstoupit v nejbližší době.

Hlavním novým prvkem tohoto systému je jeho schopnost analyzovat data získaná v rámci série letů, nikoliv pouze v rámci jednotlivých letů. Pokročilý systém bude schopen extrahovat širokou škálu dat, jako rychlost letu a nadmořskou výšku, povětrnostní podmínky, letovou dráhu, funkčnost i zrušení mise. Analýza „velkých dat“ by měla izraelskému letectvu zajistit vysoký standard provozu i podmínek údržby, a tím samozřejmě zvýšit čas, kdy jsou stroje k dispozici pro operační nasazení.

Potřebu podobného monitorovacího systému ukázaly nedávné operace v Gaze, kdy oba bezpilotní prostředky absolvovaly řadu misí ve stejné oblasti v tu stejnou dobu, a kdy vyvstala potřeba monitorovat oba typy současně, získat z nich provozní data a tyto provozní údaje správně vyhodnotit pro další provoz.

zdroj: iHLSdocument.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Předchozí článek

Patent pro videozaměřovač Hawk-i

Další článek

TORC a CSI nabízejí autonomní systém vozidla pro zvýšení bezpečnosti operátora