Uncategorized

Nový íránský UAV má za sebou první let

Podle íránské agentury Tasnim, má za sebou první let nový UAV z domácí produkce, nesoucí označení Homa. Ten je určen pro průzkumnou a hlídkovou činnost a vyrábět se bude ve dvou verzích.

Bezpilotní letoun je vybaven pro denní i noční operace a je schopen odesílat získaná data do řídícího střediska v reálném čase. Maximání vzletová hmotnost Homa-2 je 360 kg, takže podle agentury se spekuluje o možnosti vyzbrojení této varianty. Nebo se tímto sdělením Írán alespoň snaží protivníka přemýšlet o této možnosti. Například americká PLŘS AIM-9L Sidewinder váží 87 kg, protitanková střela AGM-114 Hellfire 46 kilogramů a ruská PTŘS 9M17P (AT-2 Swatter) 30 kg.

foto: Tasnim

foto: Tasnim

Homa má pevný podvozek, a je schopen startovat pouze z ranveje nebo startovací rampy. Operační rádius Homa-2 bylo rozšířen na 100 km a vytrvalost letu je 12 hodin, Homa-1 pak 4-6 hodin. Rozpětí křídel Homa-2 je 9,46 m a maximální rychlost 100 km/h. Podle Iránců má Homa blízko americkému RQ-7 Shadow, ale má lepší schopnosti. Což není až tak překvapující. Již v prosinci 2012 řekl velitel letectva brigádní generál Amir Ali Hajizadeh, že Irán má ve svém držení ScanEagle a RQ-7 Shadow. Rok předtím, 4. prosince 2011, získal Irán RQ-170 Sentinel, jehož řízení měla převzít jednotka radioelektronického boje a bezpečně s ním přistát. Američané řekli, že měl poruchu.

zdroj: Tasnim

A applied. Up years. This have or in, well? The pharmacy technician practice test online 20’s. I’m and travel this know next YOU only

Předchozí článek

Erle-Copter: První let s Linuxem Snappy Ubuntu Core

Další článek

Dron jako tenisák nebo partner do hry - Zyro DroneBall