UAV | UAS

Nizozemsko si pořídí 4 zabijáky za 339 milionů dolarů

Ministerstvo zahraničí USA vydalo souhlas s případným prodejem čtyř systémů MQ-9 Reaper do Nizozemska. Celkem „Oranjes“ vydají v rámci kontraktu na útočné drony (kategorie označovaná jako Hunter/Killer) 339 milionů USD. Kromě čtveřice bezpilotních strojů zahrnuje dodávka i související systémy, jako čtyři pozemní stanice, 6 motorů Honeywell TPE331-10T (4 ve strojích, dva náhradní), zaměřovače, komunikační jednotky. Součástí kontraktu je i tříletý program zahrnující servisní podporu v objemu 3 400 letových hodin.

Dodávka prošla schvalovacím řízením bez větších problémů s odůvodněním, že Nizozemsko je jednou z hlavních politických a ekonomických sil v Evropě a NATO a spojenec Spojených států v úsilí o mír a stabilitu. Je velmi důležité pro národní zájmy Spojených států pomoci Nizozemsku rozvíjet a udržovat připravenou a silnou schopnost sebeobrany.

Hlavním kontraktorem je výrobce bezpilotních prostředků General Atomics Aeronautical Systems a v rámci kontraktu není počítáno s offsetovým programem. V Evropě jsou MQ-9 Reaper nyní ve výzbroji Velké Británie, Francie a Itálie.

zdroj: US Defense Security Cooperation Agency} else {

Předchozí článek

Nárazům rezistentní záchranářský dron vyhrál 1 milion dolarů

Další článek

Samsung vytvořil výzkumnou skupinu zaměřenou na drony, robotiku, virtuální realitu a 3D tisk