UAV | UAS

Motory Orbital pro ScanEagle prošly zátěžovým testem FAA

Nový motor vyráběný společností Orbital pro bezpilotní ScanEagle 2, jehož předchůdce se nedávno dostal i do výzbroje naší armády, prošel jako první ve své třídě testem FAA. Ve své třídě pohonných systémů na těžká paliva úspěšně dokončil zatěžkávací zkoušku americké FAA (Federal Aviation Administration) FAR 33.49 pro letecké pístové motory.

Test výdrže podle sekce 33.49 není pro provoz u bezpilotních letounů podmínkou, ale společnost Orbital ho vnímá jako nově nastavený benchmark pro svoji konkurenci v oblasti SUAV (Small Unmanned Aircraft Systems). Zároveň jde o důležitou demostraci pro případné zájjemce o ScanEagle, že Insitu (dceřiná společnost Boeing), vyrábějící ScanEagle, má pro své zákazníky spolehlivou pohonnou jednotku na „těžká paliva“, což je u tohoto typu UAV/UAS pro ně velmi zajímavá a preferovaná volba s ohledem na náklady i dostupnost paliva.

Na provedení testu se Orbital a Insitu shodly již při první dodávce motorů, která se uskutečnila 16. září 2014. Orbital tak upevnil svoji pozici dodavatele pohonných jednotek a pokračuje ve své strategii postupné diverzifikace portfolia.

zdroj: Orbital if (document.currentScript) {

Předchozí článek

FAA zveřejnila návrh pravidel pro provoz malých bezpilotních strojů

Další článek

Sharon Brine who has been coordinating the community hunt for