UAV | UAS

Milník bezpilotního letectví ve Španělsku

Španělská UAV Navigation demonstrovala schopnost letu za přímou viditelností (BLOS) ve vymezeném vzdušném prostoru dronu o hmotnosti vyšší než 25 kg v souladu s leteckými předpisy.

Lety se uskutečnily 14. a 15. ledna ve středisku ATLAS v blízkosti Jaen (Španělsko) pod kontrolou Řízení letového provozu Sevilly ve spolupráci s centrem ATLAS a belgickou společností Vito, která je konečným zákazníkem dronu. Šlo o první podobný let, který byl ve Španělsku povolen a uskutečněn.

Dron, vyvinutý UAV Navigation, váží 45 kg, dosahuje rychlosti 130 km/h, má dostup 3 500 m a dolet 400 km. Je vybaven stabilizovanou kamerou pro denní i noční provoz a pokročilým bezpečnostním systémem včetně transpondéru a padáku. Použitý autopilot má více než 50 000 letových hodin a obsahuje fyzickou i logickou redundanci.

Pro získání zvláštního osvědčení o letové způsobilosti a povolení k letu, byly kromě jiného provedeny detailní studie bezpečnosti letového provozu s ohledem na základní charakteristiky letounu, jeho zařízení a systémy. Piloti museli splnit všechny platné předpisy, včetně pilotní licence, lékařské prohlídky a dokončení certifikace typu na UAV platformě.

zdroj: UAV Navigation} else {

Předchozí článek

Archeologický výzkum udržitelné budoucnosti Amazonie pohledem z dronu

Další článek

Protinámrazový systém HeatCoat se dostal do fáze praktických testů