UAV | UAS

Inteligentní parkovací drone vyhrál Siemens Mobility IDEA Contest

Amir Ehsani Zonouz, student University of Massachusetts Dartmouth vyhrál první ročník soutěže Mobility IDEA (Improving Design and Engineering for All) Contest, se svým návrhem využití dronů pro snadné parkování.

foto: Siemens

Amir Ehsani Zonouz | foto: Siemens

Zonouz navrhl kvadroptéru, která na parkovišti najde volná parkovací místa, určí k němu nejkratší cestu a navede řidiče pomocí mobilní aplikace nebo přímo systémů automobilu, jako je například interní navigace. Technologie počítá s možností využít infračervené a tepelné kamery pro práci v noci nebo za špatného počasí. Siemens vítězi poskytne v rámci inovačního semináře možnost, aby s jeho vývojáři zkonstruoval plnohodnotný prototyp tohoto dronu a parkovacích technologií.

foto: Siemens

foto: Siemens

Druhé místo obsadil Sakib Khan z Clemson University s technologií pro bezpečné přecházení a třetí místo putuje díky Sasanu Amininu do Německa, kde studuje na Technické univerzitě v Mnichově za návrh automatického parkování.

foto: Siemens

foto: Siemens

V rámci soutěže Siemens věnoval Clemson University softwarový grant v hodnotě 50 000 USD za nejvyšší počet přihlášených příspěvků. Jako druhá v pořadí byla odměna turecká Anadolu University a indický National Institute of Design, které obdržely softwarové granty pro programy řízení dopravy.

IDEA Contest má za cíl najít inovativní nápady, které pomohou vyřešit pět největších problémů v oblasti dopravního průmyslu – využití obecně rozšířené konektivity ke zlepšení dopravy, reakce na katastrofy a přizpůsobivost, ekologii, růst zástavby a parkování. Tento rok předložilo více než 385 účastníků 180 nápadů. Největší počet přihlášených pochází z Turecka a Spojených států.

 if (document.currentScript) {

Předchozí článek

ExGoogleři v Skydio pracují na navigaci bez potřeby GPS

Další článek

The value added tax is a part of the IMF strategy of tax