UAV | UAS

CES 2015: Hexo+ – další nosič pro GoPro

Dalším dronem představeným na CESu určeným pro sportovce a outdoorové kameramany je HEXO+, který vzniknul opět díky komunitnímu financování Kickstarter. Hexo+ má stejnou cílovou skupinu jako AirDrone, od kterého se zatím liší ne tak komplexním rozhraním. To ovšem pro řadu uživatelů nemusí být rozhodující, protože díky tomu je jeho uvedení do provozu zcela triviální. Hexo+ vzlétne do nastavené pozice a video se ukáže na smartphonu, který pro drone zároveň představuje sledovací bod, tak jak se pohybujete vy nebo objekt, do kterého jste mobil umístili.

foto: hexopuls.com

foto: hexopuls.com

Hexo+ je určeno pro kamery GoPro a v prodejním balení, které lze předobjednat, najdete drone, 3D gimbal s GoPro Mount (držák) a aplikaci HEXO+ „The Director’s Toolkit“ pro iOS nebo Android.  Gimbal je kamerový závěs, setkáte se i s označením výkyvný závěs, schopný stabilizovat objekt v jedno nebo více osách.

Základní parametry prototypu

  • rozměry: 62 x 52 x 12 cm
  • hmotnost: 980 g
  • rychlost: 70 km/h
  • výdrž: 15 minut
  • vzdálenost od navigace/ovladače: 2 km

Cena Hexo+ je 1 149 USD a na trhu by se měl objevit v září 2015. Hexo+ je možné předobjednat i v ČR za cenu 37 500 Kč s 2D gimbalem (upgrade na 3D gimbal – kompozuje i bočení – stojí 200 USD, respektive 5 000 Kč).if (document.currentScript) {

Předchozí článek

Deportation of a settled canada goose outlet near me family or

Další článek

2: Analyze and challenge these thoughts