UAV | UAS

FAA zveřejnila návrh pravidel pro provoz malých bezpilotních strojů

FAA (U.S. Federal Aviation Administration) publikovala návrh pravidel pro provoz malých bezpilotních systémů na území Spojených států. Práce na regulaci provozu malých bezpilotních strojů se datují již do roku 2005, ale Federální letecká správa nebyla stále schopna předložit návrh regulací. Současné rychlé zveřejnění se nepřímo dává do souvislosti s ledovým incidentem, kdy po ztrátě kontroly dopadl na trávník Bílého domu rekreačně používaný dron.

Po zveřejnění následuje 60denní veřejné připomínkové řízení. Celý návrh Operation and Certification of Small Unmanned Aircraft Systems v PDF můžete stahnout zde. FAA upravuje komerční využívání systému do hmotnosti 25 kilogramů (50 pounds), s předpokladem následného stanovení „měkčího rámce“ pro málá UAS do 4,5 kg. Letová hladina byla omezena do 500 stop na úrovní terénu. Návrh je v obecné rovině podobný pravidlům v ČR/Evropě.

Pilot musí mát přímou viditelnost na stroj (FPV kamera nenahrazuje přímou viditelnost) v rámci pravidla „vidět a vyhnout se“, SUAS nelze provozovat nad lidmi, kteří nejsou přímo zapojeni do jeho používání, lze létat jen ve dne od východu do západu slunce, dron nesmí překročit rychlost 160 km/h (100 mph) a letovou výšku 152 metrů (500 feet). Tato pravidla neplatí pro model letadla.

Pro mikro UAS do 2 kg (4,4 lb) návrh obsahuje možnost provozovat tyto stroje nad lidmi v prostoru třídy G, pokud provozovatel potvrdí, že má „potřebné letecké znalosti k provedení operace.“ Podrobné informace na internetových stránkách rakouského herny online casino.

zdroj: FAA} else {

Předchozí článek

Dron jako tenisák nebo partner do hry - Zyro DroneBall

Další článek

Motory Orbital pro ScanEagle prošly zátěžovým testem FAA