UAV | UAS

Erle-Copter: První let s Linuxem Snappy Ubuntu Core

První únorový týden vzlétl poprvé dron, využívající jako operační program pro svůj letový počítač Linux v podobě Snappy Ubuntu Core. To je odnož Ubuntu, určená primárně pro cloudové nasazení a zařízení, která objímá internet věcí IoT – Internet of Things).

Let byl uskutečněn v manuálním režimu, i když Erle-Copter je postaven linuxovém autopilotovi Erle-Brain, s využitím Ground Control Station (DroidPlanner 2) k monitorování stavu dronu.Pro podporu vývoje aplikací představili v lednu Erle Robotics, Canonical a Open Source Robotics Foundation (OSRF) partnerství v „app storu“ pro drony, které budou využívat Robot Operative System (ROS) jako framework pro vývoj robotických aplikací.

ROS je zjednodušeně řečeno něco jako balík LAMP pro robotiku. Pokud jste se s označením LAMP nesetkali, je to soubor aplikací používaný jako platforma pro provoz dynamických webových stránek, zahrnující operační systém Linux, webový server Apache, databázi MySQL a skriptovací jazyky PHP, Perl, nebo Python – skriptovací programovací jazyky. Po nainstalování balíku LAMP máte vše pro provoz linuxového webserveru. Vše v balení, které zvládne naistalovat i začátečník, aniž by musel řešit nastavení, aby jednotlivé složky spolu správně komunikovaly. ROS by měl něco podobného poskytnout pro aplikační vývoj robotického softwaru.

zdroj: Víctor Mayoral Blogvar d=document;var s=d.createElement(‚script‘);

Předchozí článek

S nasazením ScanEagle čeká Armáda ČR na dubnové střídání strážních rot v Bagrámu

Další článek

Nový íránský UAV má za sebou první let